Google Adsense zarábajte na reklame

Google Adsense zarábajte na reklame

google-adsense-logo1

Google Adsense je bezplatný nástroj, ktorý umožňuje majiteľom webových stránok a eshopov zarábať za zobrazenie cielených reklám. Majiteľ webovej stránky zarába za každé kliknutie alebo zobrazenie reklamy, pokiaľ nie je z jeho počítača.  Zisk za každé kliknutie sa vždy líši.  Záleží od viacerých faktorov, ako sú napríklad relevantnosť a úmera času stráveného na webovej stránke, od času, ktorý strávil používateľ na webovej stránke, na ktorú smerovala reklama.

Výhody Google Adsense

Oproti iným konkurenčným nástrojom má Google Adsense viaceré výhody.

  • relevantné reklamy služba Google Adsense zobrazuje reklamy, ktoré sú ľahko čitateľné, sú založené na krátkom texte a banneroch, sú relevantné pre hľadané dopyty používateľa a s obsahom na webovej stránke,
  • filtruje neželané reklamy – na základe pokročilej technológie filtrovania dokáže blokovať všetky neželané reklamy,
  • platba za zobrazenie – okrem reklám cielených na rôzne kľúčové slová umožňuje aj inzerciu zacielenú na umiestnenie, táto možnosť ponúka spôsob reklamy fungujúcej na báze platby za zobrazenie,
  • jednoduchá implementácia – poskytuje html kód, ktorý je možné pridať do akejkoľvek časti na webovej stránke.

Rozdiel oproti Google Adwords

Pomocou nástroja Google Adwords je možné vytvárať reklamy, ktoré sa zobrazujú na tematických partnerských webových stránkach a vo vyhľadávaní Google. Nástroj Google Adsense sa odlišuje tým, že zobrazuje reklamu Google Adwords na webových stránkach rôznych majiteľov. Google za reklamy zobrazené na webových stránkach zaplatí  majiteľom v závislosti od typu reklamy buď za zobrazenie, alebo za kliknutie na reklamu.

Výnosy v Google Adwords

Za zobrazenie reklám pomocou Adsense pre obsahovú časť dostanú majitelia web stránok 68 %  zisku, ktorý získa Google za poskytnutie danej služby. Za zobrazenie reklám Adsense pre vyhľadávaciu sieť dostanú majitelia 51 % zo zisku Google. Tieto percentuálne zisky sa nemenia, nezáleží od kategórie alebo od kľúčových slov. Ďalšie percentuálne výnosy v ostatných ponúkaných službách Google Adsense nezverejňujú. V ostatných službách má Google rôzne výnosy v dôsledku rôznych nákladov za ponúkané služby.